פרופיל מחלקת פיתוח חברתי

מי אנחנו

אנשי מקצוע בתחומי החברה והקהילה המחויבים לפיתוח והפעלת שירותים חברתיים בפריסה ארצית באיכות גבוהה. צוות  המחלקה החברתית מביא ערך מוסף ייחודי, הנוצר בחיבור בין תחומי ההתמחות השונים של אנשי הצוות: עבודה סוציאלית, ריפוי בעיסוק, קרימינולוגיה, מומחי שיתוף, מתכננים חברתיים  אורבניים ועוד.

המחלקה משמשת כחממה לפיתוח שירותים חברתיים. ייחודיות  המחלקה היא בתפירת מענים ייחודיים לצרכי לקוחות.  המספקת  מענה אינטרדיסציפלינרי בתפירה ייחודית לכל לקוח.

קיומה של מחלקה חברתית בתוך מגזר עסקי היא לכאורה אוקסימורון אך למעשה היא מצליחה לקחת את הטוב שבין העולמות המחויבות החברתית של המגזר החברתי עם המהירות היעילות ומגוון השירותים שאפשר לתת של המגזר העסקי נותנות את הפן הייחודי של המחלקה החברתית.

בין לקוחותינו

  • ג'וינט ישראל - אשלים, תב"ת
  • עמותת בעצמי
  • משרד הרווחה - אגף השיקום, האגף לשירותים אישיים וחברתיים - השרות לעבודה קהילתית, התכנית הלאומית לילדים בסיכון 360, השרות לאוטיזם.
  • משרד הבריאות- שירות תיאום תכניות שיקומיות בקהילה.

צוות המחלקה כולל:

עובדים סוציאליים, עובדים סוציאליים קהילתיים, מרפאים בעיסוק, קרימינולוגים קליניים, יועצים ארגוניים, מהנדסי תעשייה וניהול, מתכננים אורבניים, מומחי שיתוף ציבור (פרונטלי ואינטרנטי), מגשרים ומאמנים.

 

 

בין השירותים הניתנים:

 

שירות תיאום תכניות שיקומיות בקהילה

שירות לתאום תכניות שיקומיות בקהילה נועד לסייע לבנייה, ליישום, לליווי, למעקב ולקידום תכניות שיקום פרטניות, שאושרו לאנשים המתמודדים עם מגבלה, עקב נכות נפשית, עם דגש על היותם אקטיביים במטרותיהם האישיות.
הצוות: עוס"ים ,מרפאים בעיסוק ופסיכולוגים.

 

ליווי במפעלים מקדמי תעסוקה בהטמעת הרפורמה החדשה

מיפוי ואבחון המפעלים המוגנים באגף השיקום תוך זיהוי חזקות וחולשות של המפעלים בתחומי הייצור והשיקום. בניית תכנית אסטרטגית לשדרוג המפעלים מקדמי התעסוקה והטמעתה תוך ליווי ובניית מערך השתלמויות לעובדים על פי חלוקה מקצועית (מנהלי ארגונים, מנהלי מפעלים, עו"סים, מרפאים בעיסוק, מהנדסי תעשיה וייצור) וכן בניית תכניות מעבר.
הצוות: יועצת ארגונית ,עובדים סוציאליים, מרפאים בעיסוק, מהנדס תעשיה וניהול, חוקר ומומחה מערכות מידע.

 

אימון תעסוקתי


בדיאלוג צוות של מאמנים תעסוקתיים המסייעים בתהליך האימון ללקוחות לשפר את סיכוייהם להשתלב בעולם העבודה בתהליך הכולל: הצבת מטרות תעסוקתיות תואמות פוטנציאל תוך הגדרת יעדים ברי ביצוע ומדידים, ליווי בביצוע משימות לצורך השגת היעדים ושינוי הרגלים המעכבים את השגת המטרה ובניית יכולות מקדמות.
הצוות: מאמנים המתמחים באימון תעסוקתי.


התחדשות עירונית

התחדשות עירונית מציבה בפני העוסקים בה אתגרים רבים. אחד האתגרים הוא ניהול הקשר מול התושבים. ויצירת שותפות בין התושבים ליזם. תקשורת נכונה בין היזם לתושבים יכולה להניב שותפות אסטרטגית.
לדיאלוג צוות עובדים בעל ניסיון רב שנים בתחומי הליבה של העשייה הקהילתית (עובדים סוציאליים קהילתיים, יועצים ארגוניים, עובדים קהילתיים, מגשרים).
היתרון שלנו הוא ביכולת לחבר בין המתודולוגיה של העבודה הקהילתית המבוססת על שיתוף בעלי עניין וגיוסם לתהליכי העבודה יחד עם שיטות מתקדמות בתחומי איסוף וניטור המידע המשך. 

 

 

שיתוף ציבור

שיתוף ציבור הינו תהליך הידברות במסגרתו נוטלים התושבים ובעלי העניין הרלבנטיים חלק פעיל בעיצוב המדיניות. תהליכי שיתוף ציבור אפשר ונכון להפעיל ברשויות ובארגונים. בשלבי התכנון או לקראת הפעלת פרויקט המשך. 

 

 

 

מנהלת המחלקה - צילה סטטמן       052-3986816