לקהל לקוחותינו היקרים

בימים אלו מתמודד העולם כולו עם התפרצות נגיף הקורונה. התמודדות זו מפגישה אותנו עם אתגרים רבים ואנחנו, שירות תיאום טיפול בתכניות שיקום, רוצים לוודא שאתם יודעים שאנחנו כאן בשבילכם.
 
מתאמי הטיפול, המלווים אתכם בתהליך השיקומי, יעמדו אתכם בקשר וימשיכו ללוות אתכם מרחוק, יוודאו כי הנכם מכירים את הנחיות משרד הבריאות להתגוננות מפני קורונה ומחוברים לפלטפורמות הקיימות לשם התעדכנות שוטפת לגבי הנחיות משרד הבריאות.
 
בתקופה מאתגרת זו, מתאמי הטיפול המלווים אתכם, יהיו זמינים עבורכם משעה 8:00 ועד לשעה 20:00, בימים א'-ה'.
 
צוות הניהול המחוזי (פרטי ההתקשרות מופיעים מטה)- יהיה זמין טלפונית עד לשעה 22:00, בימים א'-ה'.
 
מאחלים לכולם בריאות איתנה!

מי אנחנו?

"דיאלוג" הנה חברה העוסקת ביעוץ ארגוני, מחקר והדרכה. מאז יולי 2013, "דיאלוג" מעניקה שירותי תיאום טיפול, בתחום השיקום בבריאות הנפש, בפריסה ארצית. השירות הנו בפיקוח ובמימון משרד הבריאות.  צוותי תיאום הטיפול, במחוזות השונים מורכבים מאנשי מקצוע מתחומים מגוונים (עובדים סוציאליים, מרפאים בעיסוק, פסיכולוגים, קרימינולוגים קליניים, מטפלים באמצעים אומנותיים ועוד). הגיוון המקצועי והשיח הבין-תחומי מאפשר התבוננות רחבה על תהליכי הליווי והעשרת כלי ההתערבות העומדים לרשותנו, לטובת התהליך השיקומי. 

מהו תיאום טיפול?

השירות נועד לסייע לאנשים המתמודדים עם אתגרים נפשיים, זכאי סל שיקום, להשתלב בקהילה ולממש את הפוטנציאל האישי שלהם, בהתאם לרצונם. הליווי מתמקד בבניית תכנית שיקום פרטנית והכוונה ליישומה, תוך זיהוי המשאבים העומדים לרשותו של האדם והאתגרים העומדים בפניו. השירות מוכוון להניע את האדם להיות שותף פעיל בהגדרת מטרותיו האישיות והשגתן.

החזון שלנו

שאלות נפוצות ותשובות- בתקופת ההתגוננות מפני נגיף הקורונה

לחצו על השאלות לפתיחת התשובות

תוכן אקורדיון

שירות תיאום טיפול שואף לתת מענה לכלל האנשים המופנים, על ידי וועדת סל שיקום, לשירות. יחד עם זאת, בשל המצב במדינה וההנחיות הקשורות בהתגוננות מפני נגיף הקורונה, יכולתנו לגייס כוח אדם מקצועי נוסף לשירות, הצטמצמה. אנו פועלים בצורה מרבית להמשיך ולתת מענה לאנשים שמופנים בימים אלו לשירות, אך זה מצריך אורך רוח מצד האנשים הממתינים לשירות ובני משפחותיהם. אנו נעמוד בקשר עם המופנים לשירות ונעדכן לגבי מועד הקבלה לשירות. במידה שיש לכם שאלות ספציפיות נוספות, אתם מוזמנים לפנות אלינו במייל באמצעות לחיצה על כפתור "יש לי שאלה" ואנו נשתדל להגיב בפרק זמן סביר.  

תוכן אקורדיון

לעתים, בוועדות סל שיקום מתקבלת החלטה לאשר זכאות למספר שירותים הניתנים במסגרת סל שיקום. במקרים אלו, מטרת הליווי בשירות תיאום טיפול, היא לסייע למקבל השירות להגדיר את צרכיו ואת ציפיותיו מתהליך הליווי בתחומי החיים השונים ולסייע באיתור ספקי השירות המתאמים ביותר. יחד עם זאת, כאשר חל עיכוב בהספקת שירות תיאום טיפול, האדם וגורמי הליווי שלו יכולים לפנות באופן ישיר לספקי השירות של אותו התחום, שלגביו הוגדרה זכאות, ולבקש לממש את החלטת וועדת סל שיקום. למשל, אם בוועדה ניתנו החלטות לליווי של שירותי חונכות ולליווי של שירותי תעסוקה נתמכת, ניתן לפנות לספקי השירות השונים, בכל אחד מהתחומים. את רשימת ספקי השירות בכל תחום ניתן למצוא באתר של קהילת בריאות הנפש- ממ"נ, בקישור המצורף. http://www.abiliko.co.il/index2.php?id=66&lang=HEB
כאשר ניתן יהיה לקלוט את האדם לשירות תיאום טיפול, מתאם הטיפול יתעדכן מולכם לגבי התהליך שביצעתם ויסייע בהתאם לצורך בהמשך הגדרת מטרות לעבודה ובניית תכנית ליווי להשגת מטרות אלו.

תוכן אקורדיון

תוקף ההחלטת וועדת סל שיקום לשירות תיאום טיפול הנו שנה. במידה שפנית לשירות לפני שחלפה שנה, תוכל להשתמש באישור המקורי וקבל את השירות. במידה שחלפה שנה, יש צורך להגיש בקשה חוזרת לוועדת סל שיקום. על מנת לעשות כן, ניתן לפנות חזרה לגורם שסייע לך בפנייתך הראשונה, או לחילופין לפנות למרפאה בה אתה מטופל ולהסתייע בגורם מקצועי לשם פנייה לוועדת סל שיקום.

תוכן אקורדיון

לעתים, וועדת סל שיקום מחליטה להעניק זכאות, בשלב הראשוני, רק לשירות תיאום טיפול. הסיבות לכך יכולות להיות מגוונות, אך רובן ככולן נשענות על כך שחברי הוועדה התרשמו שצריך לערוך בחינת צרכים מדוקדקת יותר, המבוססת על תהליך היכרות משמעותי, שיאפשר לדייק את תהליך הליווי ולהתאימו לצרכיו של מקבל השירות בצורה הטובה ביותר. אנו נשמח לקחת חלק בתהליך זה יחד אתך ולסייע לך לממש את מטרותיך בתחומי החיים השונים, תוך התחברות לשירותים נוספים העשויים לתמוך ולשרת תהליך זה.

תוכן אקורדיון

על פי הנחיות משרד הבריאות, צוותי סל שיקום מעניקים שירות "מרחוק", ובכלל זה שירות תיאום טיפול. הקשר "מרחוק" יוצע במגוון פלטפורמות: שיחות וידאו (זום/וואטסאפ), שיחות קוליות והתכתבויות בהודעות טקסט ו/או מייל אלקטרוני. כל מקבל שירות יכול לבחור את הפלטפורמה המתאימה ביותר עבורו, בכל רגע נתון. במידה שיש קושי להתחבר באמצעות הפלטפורמות הקיימות, צוות תיאום טיפול ישמח לסייע ולהדריך בכל שלב.

תוכן אקורדיון

תהליך הליווי כולל שיחות פרטניות שמטרתן לזהות את צרכיו של מקבל השירות, משאביו והאתגרים עמם הוא מתמודד. יחד עם זאת, השירות אינו מהווה חלופה לטיפול. במידה שאתה זקוק לטיפול, מתאם הטיפול יסייע לך להבין מהם צרכיו הטיפוליים, מהם האפשרויות הקיימות בעולם הטיפול (בין אם קבלת טיפול מסובסד דרך קופת החולים ובין אם בשוק הפרטי), יסייע באיסוף המידע לגבי האופן שבו ניתן לצרוך את הטיפול ובחיבור לגורם הטיפולי הרצוי.  

תוכן אקורדיון

שירות תיאום טיפול מוכוון לסייע למקבלי השירות להגדיר מטרות אישיות, לבנות תהליך ליווי, שיסייע ביישום הצעדים לשם השגת המטרות שהוגדרו. בתקופה זו, בה כולנו מתמודדים עם מציאות חיים השונה מהיומיום שלנו, מתאמי הטיפול יהוו אוזן קשבת, יסייעו בהגדרת צרכים והכרת התמיכות הקיימות, יכוונו וימסרו מידע בנוגע למיצוי זכויות ויסייעו בבניית שגרת יום. כמו כן, במידה שמקבל השירות יהיה פנוי לכך רגשית, מתאמי הטיפול, יחד עם גורמי התמיכה והליווי המשמעותיים של האדם, יסייעו בקידום תהליך שיקומי.

תוכן אקורדיון

 בהחלט! שירות תיאום טיפול נשען בעבודתו המקצועית על גישת העבודה המערכתית. אנו מאמינים כי כל הגורמים המשמעותיים לאדם צריכים להיות חלק מהתהליך ולקחת חלק, הן בתהליך החשיבה ובניית תכנית הליווי והן ביישום התוכנית וליווי האדם בכל שלב בדרך. מערכת תמיכה חזקה ורחבה מגבירה את הסיכוי להנעת תהליך חיובי ומשמעותי. כבר בשלב הראשוני של יצירת הקשר בין מתאם הטיפול למקבל השירות, הוא יתבקש להגדיר מי הדמות המשמעותית (בין אם זה בן משפחה או כל דמות המהווה גורם תמיכתי ומשמעותי ) ומי הם הגורמים המקצועיים המעורבים בחייו. בתהליך משותף של מתאם הטיפול ומקבל השירות, יוגדרו מידת מעורבותם של גורמים אלה, יתקיימו פגישות משותפות לתיאום ציפיות, כאשר כל תהליך קבלת ההחלטות יערך בשותפות ובהתאם לרצונו של מקבל השירות. 

יש לכם שאלות נוספות?

העקרונות המנחים אותנו כשירות

בשירות "תיאום טיפול" אנו מאמינים:

מה אנחנו עושים?

מעקב אחר היישום וביצוע התכנית השיקומית

יישום שירותי השיקום שאושרו בוועדה

קידום מטרות אישיות

סיוע בבניית מוכנות לשיקום

למי השירות מיועד וכיצד ניתן לקבלו?

שירות "תיאום טיפול" הנו שירות הניתן במסגרת חוק שיקום נכי נפש בקהילה, התש"ס-2000, לאנשים המתמודדים עם הפרעה נפשית ומוכרים, על פי הקריטריונים של המוסד לביטוח לאומי, כבעלי 40% נכות נפשית ומעלה, על פי סעיפים 33 ו/או 34 לחוק הביטוח הלאומי. 

מילוי טפסי סל שיקום

תיאום פגישת היכרות

פניה לגורם המטפל

שליחת טפסי סל שיקום

קביעת סל שיקום

למי השירות מיועד וכיצד ניתן לקבלו?

שירות "תיאום טיפול" הנו שירות הניתן במסגרת חוק שיקום נכי נפש בקהילה, התש"ס-2000, לאנשים המתמודדים עם הפרעה נפשית ומוכרים, על פי הקריטריונים של המוסד לביטוח לאומי, כבעלי 40% נכות נפשית ומעלה, על פי סעיפים 33 ו/או 34 לחוק הביטוח הלאומי. 

פניה לגורם המטפל

מילוי טפסי סל שיקום

שליחת טפסי סל שיקום

תיאום פגישת היכרות

קביעת סל שיקום

במידה שחברי הוועדה המליצו על שירות "תיאום טיפול", השירות יינתן, בהתאם להחלטת וועדת סל שיקום, באחד מהמסלולים הבאים:

מסלול טרום וועדה בנוכחות

מסלול אינטנסיבי

מסלול שוטף

מסלול מעקב שנה עוקבת

מסלול טרום וועדה בנוכחות

מסלול אינטנסיבי

מסלול שוטף

מסלול מעקב שנה עוקבת

משהו טוב קורה בשיקום

אוגוסט 2020
בגדהושא
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6

האנשים שבשטח מספרים

המנהלים מדברים

אצלנו במשרדים

ההצלחות שלנו

"למירב היקרה…ברצוני לומר לך תודה על התקופה בה ליווית אותי, על ההבנה וההתחשבות בהתלבטויותיי הרבות. על העזרה והתמיכה … מעריכה זאת מאוד…" (ס' כתבה למירב, מתאמת הטיפול, כחלק מסיכום התהליך שעברה)

"אתי… רציתי לומר תודה על תקופה נהדרת בה עזרת לי בכל דבר אשר הייתי זקוקה לו. ליווית אותי באופן מיוחד ונתת לי הרגשה של הצלחה. תמכת בי בכל צעד וצעד ופתרנו קשיים, שלא תמיד היו קלים. היית בשבילי תמיד לאוזן קשבת והאמנת בי שאצליח להשיג מטרות…" (מ' כתבה למתאמת הטיפול שליוותה אותה)

"מלכה, את מיוחדת מאוד. הרגשתי תמיד את לבך אתי…תמיד, תמיד היית בשבילי…הרגשתי שווה, יכולה ומיוחדת" (ל' כתבה למלכה- מתאמת טיפול)

"בשנתיים האחרונות עברתי דרך ארוכה…כגון: טיפולי שיניים, החלפת פסיכיאטר, קורסים באנגלית…(נופר) דאגה לשלומי בזמן המלחמה ("צוק איתן") ועוד ועוד. באחרונה ובזכותה גם התחלתי לעבוד ב"סיפור חוזר", מקום עבודה שאני אוהב ומתחבר אליו" (קטע ממכתב הערכה שא' שלח לצוות סל שיקום)

"רציתי להודות לעו"ס נופר, על היחס שהיא מעניקה לי, על הקבלה שלה אותי והדאגה שלה כלפי…מהפגישות איתה אני יוצאת אחרת- פחות דואגת…היא מסייעת לי לחשוב אחרת. היא מהווה מודל ודוגמה לאיך ליווי צריך להיות…" (ממכתב הערכה שו' שלחה לצוות סל שיקום)

"…תודה רבה לך הכל! על האוזן הקשבת, על התמיכה, על ההיענות…שהבנת אותי ועזרת לי…" (ק' כתבה לסמאח- מתאמת טיפול)

סניפים

רחוב הברזל 34, תל אביב

רחוב הברזל 34, תל אביב

רחוב הברזל 34, תל אביב

רחוב הברזל 34, תל אביב