מי מסתתר מאחורי המסכה? / יעל סלם אופז

חג פורים הוא הזדמנות לעטות עלינו מסכה, לבחור מי אנחנו רוצים להיות. אבל גם ביומיום יש לנו רגעים בהם אנחנו  מתחפשים.

רגע אחד כזה הוא הכניסה לתפקיד ניהולי, הכולל 2 מעברים מרכזיים:

  1. מעבר מלהיות "אחד מהחברה" למנהל הצוות.
  2. מעבר מלהיות מקצועי בפרופסיה שלי למקצועי בניהול.

אז איך מנהלים את המעבר הזה?

  1. מגששים – בוחנים תחפושות שונות, בודקים איזו מסכה מתאימה לנו,  איזו דמות היינו רוצים להיות וחושבים עד כמה התחפושת מתאימה לאירוע אליו אנחנו הולכים.
  2. מגבשים – תופרים את התחפושת, משלבים בין כמה תחפושות, מודדים, מחליפים תחפושת, עד שהיא יושבת עלינו בול, עד שהתחפושת כבר לא מרגישה תחפושת.
  3. מיישמים – זהו … יוצאים עם התחפושת לעבודה.

מחוויות הבוקר עם ילדים שיצאו מחופשים לביה"ס זה לא תמיד פשוט… ולהלן ציטוטים נבחרים: "אמא זה מביך", "לא ככה רציתי שהתחפושת תצא", "מה יהיה אם יצחקו עלי",    "כולם ישאלו אותי למה התחפשתי?"

ובתרגום ל"ניהולית"- תגששו איזו תפישת תפקיד מתאימה לכם וכיצד היא מתחברת להגדרת התפקיד שלכם ולארגון, תגששו מה הסגנון הניהולי שמאפיין אתכם, תגששו מה חשוב לארגון, לצוות אותו אתם מנהלים ואל תשכחו את מה שחשוב לכם. תגבשו את האני מאמין שלכם ותתחילו ליישם – תדברו את ה- "אני מאמין",  תמלאו את המצווה של "ונהפוכו" – תעשו דברים אחרת ותובילו שינויים במידת הצורך.  אל תשכחו ליהנות מהדרך ולא רק מהתוצאות (כי לא כל יום פורים…).

אבל בכל זאת, יש הבדל בין חג פורים לכניסה לתפקיד ניהולי. היום מחפשים אצל מנהלים את האותנטיות, אנשים מזהים מסכות, סולדים מהן. אז התחברו למי שאתם, לערכים שמנחים אתכם, תדברו בגובה העיניים, מהלב, מהבטן… ותתנו לאנשים חופש לגדול (אבל זה כבר לבלוג על חג החירות😊)

חג פורים  שמח!!!

  • יעל סלם אופז הינה מנהלת מחלקת ייעוץ ארגוני והדרכה בחברת דיאלוג. מלווה מנהלים בכניסה לתפקיד ומנחת קבוצות. בעלת ניסיון של מעל 12 שנה בייעוץ לתהליכי שינוי ותהליכים אסטרטגיים, מומחית לפיתוח תוכניות הדרכה חדשניות בתחום המנהיגות.
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

שיתוף:

דילוג לתוכן